Data wydarzenia: 24-09-2016

Asertywność jest rodzajem postawy człowieka. Nawet, jeśli nigdy nic nie słyszeliśmy na ten temat, czasami jesteśmy asertywni, a czasami nie. To naturalny sposób zachowania ludzi. Tak naprawdę to nic nowego. Nowe jest to, że można ćwiczyć zachowania asertywne. Czy w każdej sytuacji życiowej trzeba być asertywnym? Moim zadaniem nie, ale warto być w zgodzie ze sobą, tak by nasze decyzje przynosiły nam zadowolenie z siebie i z życia. Jak to jednak robić, by inni nie czuli się zranieni naszymi decyzjami? 

Adresaci:
Szkolenie jest otwarte dla wszystkich.

Cele szkolenia:

  • zwiększenie wiedzy na temat asertywności,
  • nabycie umiejętności zachowań asertywnych w sytuacjach życia codziennego,
  • zwiększenie samoświadomości na temat osobistych obszarów bycia i nie bycia asertywnym.

Tematyka zajęć:

  • umiejętność stawiania granic,
  • wyrażanie i przyjmowanie uczuć pozytywnych i negatywnych,
  • reagowanie, gdy jesteś oceniany,
  • praca nad strukturą myślenia na własny temat. 
Metody:
  • Aktywne metody psychologiczne.
Certyfikat: zaświadczenie o ukończeniu warsztatu.
Do uzyskania certyfikatu niezbędna jest 100% frekwencja.
 

Prowadzący: mgr Marcin Lewoń- magister Filologii Polskiej, socjoterapeuta, streetworker, członek Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, niezależny choreograf tańca z ogniem, performer. Inicjator licznych przedsięwzięć społecznych i kulturalnych, m.in.. Art-Zlotu (plenerowego festiwalu warsztatów twórczych). Uczestnik i realizator kilku projektów kulturalnych i artystycznych m. in. „Suwalskich Teatr-Akcji” i „Podwórek Sztuki”. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Obecnie poszerza swoje umiejętności w pracy z dorosłymi w Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego prowadzonej przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.

Planowane termin warsztatu: 24 - 25 września 2016 r.  od godz. 9.00 do 18.00 (w tracie warsztatu przewidziana jest godzinna przerwa).

Lokalizacja:
Zajęcia będą odbywały się na terenie m.st. Warszawy, w budynku Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa" przy ul. Starej 4.

Zgłoszenia należy dokonać do 10 września 2016 r. za pomocą formularza rejestracyjnego [KLIK]

Udział w warsztacie jest bezpłatny.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
W warsztacie może wziąć udział maksymalnie 12 osób.